در قسمت پنجم آموزش سئو در خدمت شما دوستان عزیز هستیم. در این مطلب میخواهیم با شما مخاطبان عزیز در مورد مبحثی صحبت کنم که بر میگردد به اینکه واقعا چرا اینقدر سئو اهمیت دارد؟ چرا باید اینقدر سئو برایمان اهمیت داشته باشد؟

حتما باید سئو را بلد باشیم . در موفقیت یک وبسایت موارد زیادی وجود دارد، اگر بخواهیم به تک تک آنها اشاره کنیم لازم هست بگوییم طراحی سایت بدون سئو قطعا محکوم به شکست است.

اکثر مشتریان زمانی که می آیند و از شما کار طراحی سایت را میخواهند خیلی تمرکز بر روی قالب دارند، روی رنگبندی ها دقیقا آن چیزی که میخواهند باشد، یک وبسایتی که خیلی شیک باشد حالا فروشگاهی ها که اکثرا تمایل دارند وبسایتشان مثل دی جی کالا باشد. میخواهند یک وبسایتی داشته باشند که از نظر ظاهر در کل یک وبسایت درجه یک باشد و خیلی روی این قضیه تمرکز میکنند.

ما مشتریانی داشتیم که در پروسه طراحی قالب چندین ماه زمان برده است به دلیل وسواسی که بر روی این مسئله داشتند و هزینه هایی که حتی لازم بوده و موافق بوده که در این قضیه پرداخت کند در طراحی قالبش شاید مجبور بوده است چندین بار هزینه طراحی قالب را مجدد پرداخت کند و در نهایت به دلش ننشسته و دوباره از تیم ما میخواهد که مجدد از صفر طراحی قالب را انجام بدهد. اینقدر وسواس در این مسئله خوب است اما بجز از اینکه یک وب سایت ، وبسایت خوبی باشد از لحاظ ظاهری و گرافیگ، موارد دیگری نیز باید داشته باشد،یک وبسایت حتما باید سئو بشود.

شما فرض کنید اگر کسی بیاید و چندین میلیون هزینه کند برای یک وبسایت مثلا فروشگاهی و یک وبسایت درجه یک را طراحی بکند با تمام امکانات و قابلیتها و یا حالا رقم های بیشتر یا کمتر،بیاید این هزینه را انجام بدهد و یک وبسایت برای خودش ایجاد کند مثل این میماند که شما یک مغازه ای در بازار سنتی داشته باشید که این مغازه خیلی دکور درجه یک و همه چیز در آن شیک و حرفه ای باشد بعد شما بیایید آن مغازه را در جایی داشته باشید که اصلا عابری از آنجا رد نمیشود،اصلا مشتری آنجا نمی آید،یک وبسایت خوب مثل همین می ماند که عینا شما بخواهید در بازار سنتی تبلیغ این را بکنید میخواهید به دوستان خود بگویید که وبسایت من را ببینید،شما بصورت سنتی چندتا کاربر را میتوانید جذب کنید؟ به چندتا کاربر میتوانید بگویید بیاید به وبسایت من؟پس نهایتا هزینه های بسیار گزافی شده و وبسایت ایجاد شده و مدت زمان بسیار زیادی را برده است.

شاید یک وبسایت پیاده سازیش یکسال زمان برده و حالا یک کارفرما انتظار دارد این وبسایت برایش کسب در آمد داشته باشد بدون سئو این امکان ندارد و وب سایتهایی که به این روش طراحی میشوند معمولا محکوم به شکست هستند و موفقیتی برایشان بوجود نخواهد آمد پس همینجاست که متوجه میشوم که چقدر باید به سئو اهمیت بدهیم؟ چقدر باید زمان بگذاریم تا سئو را بطور کامل یاد بگیرم و حرفه ای بشویم. حالا چه من بخواهم این کار را برای خودم انجام بدهیم چه بخواهم طراحی وبسایت را انجام بدهیم و به عنوان خدمات آن را ارائه کنیم .

سئو چطور باعث میشود که وبسایت شما موفق بشود؟

سئو کاربرهای هدف را به وبسایت شما هدایت میکند، خود ماهم از اینترنت استفاده میکنیم. معمولا شما برای اینکه سفر بروید به جایی مثلا شهری یا کشوری که آن را نمیشناسید و یک محصولی را بخرید که هیچ اطلاعاتی از آن ندارید اولین کاری که انجام میدهید این است که از گوگل سرچ میکنید و آن خدمات آن شهر و هتلهای آن شهر را و… اطلاعات دیگر رو با استفاده از موتور جستجو جستجو میکنید، تمام کاربران اینطور هستند.

هشتادوچهار درصد کاربران ایرانی در حال حاضر برای تامین نیازهایشان به موتور جستجو سر میزنند ، این رقم خیلی رقم بالایی هست.

ببینید ما بیش از نیمی از افراد را در طول روز آنلاین داریم. بازار هدفی که وجود داره بسیار گسترده است و تعداد بسیار بسیار جستجو در روز ایجاد و جستجو میشود در موتور جستجوگری مثل گوگل که میتواند یک مشتری و یک بازار هدف بسیار گسترده ای داشته باشد، حالا اگر من بیایم و وبسایتم را یا پیجی که در اینترنت دارم را یا هر چیزی دیگری را بیایم سئو کنم و خدماتم را سئو کنم خب قطعا میتوانم سهم بسیار بسیار زیادی را از این کاربران و از این بازار هدف بردارم.
بگذارید یک جور دیگر به این قضیه نگاه کنیم شما فرض کنید صبح در یک مسیری میروید یا بعدازظهر پیاده روی میکنید و کسی به شما یک تراکت میدهد شما تراکت را میبینید چند درصد ممکنه همان لحظه همان موقع به آن خدمات احتیاج داشته باشید، بعضی از تراکتها واقعا ارتباطی ندارند ، بعضی مواقع پیاده روها را مشاهده کرده اید یا جاهای شلوغ میبینید کف زمین پر از تراکت هست آنها واقعا پول هستند،سرمایه هستند که صاحب آن بیزینس دارد انجام میدهد. برای اینکه مشتریان را جذب خدمات و کار خودش بکند.

پس زمانی که شما پشت سیستم یا در گوشی موبایلتان کلمه ای را سرچ یا خدماتی را سرچ میکنید نسبت به آن رهگذری که به آن تراکت میدهند چند درصد ممکنه شما آن خدمات را احتیاج داشته باشید؟ این میشود همان کاربر هدف، یعنی من وبسایت را سئو و بهینه میکنم در ارتباط با خدماتم یا کلمات کلیدی که مفصل در موردش صحبت میکنم چطور باید آنها را انتخاب کنید ،آنها هم قانون ساختار انتخاب خاص خودشان را دارند همینظور نیست که بیایند و در آن خدمات و کلمات کلیدی وبسایتم را بالا بیاورم .

حالا وقتی کسی می آید بطور مثال میخواهد سفر کند به کشور مالزی و میزان تور مالزی درصد اینکه این طرف میخواهد مالزی سفر بکند خیلی خیلی بیشتر از آن آدمی هست که یک روزنامه را میخرد و در آن روزنامه یک آگهی راجب سفر به مالزی هست. این کاربر هدف است و با کمترین هزینه نسبتا شما میتوانید وبسایتتان را بهینه کنید .
پس هدف اصلی سئو جذب کاربرهای هدف است که این قضیه در نهایت باعث میشود که وبسایت فروش بسیار بالایی داشته باشد و نهایتا آن چیزی که ما میخواهیم بهش برسیم.

الان در حال حاضر به حدی این سئو جا افتاده برای تمام کار فرمایان و مشتریان که تقریبا هیچ کارفرمایی نیست که نداند سئو چیست و خدمات را نخواهد.

کارفرما می آید پیش ما و از ما میخواهد یک وبسایت را برایش طراحی کنیم و هیچ مشکلی وجود ندارد و ما کد نویسی را میدانیم و میتوانیم وبسایتش را طراحی کنیم مشکلی از این بخش نیست! در جمله هاش حرفی بما می زند میگوید که شما میتوانید کاری انجام بدید که وبسایت من در گوگل وقتی این کلمه را سرچ میکنند بیاید بالا ،اینجاست که اگر ما به ایشان بگوییم شدنی است و توضیح بدهیم، درصد این که آن کارفرما به ما اعتماد کند و کارش را بما بدهد بسیار بالا می آید ،ضمنا من میتوانم هزینه سئو را کاملا جداگانه نسبت به پروژه اش بگیرم که شاید خیلی از زمانها هزینه سئو یک وبسایت از طراحی آن بیشتر است.

ما میتوانیم یک کسب درآمد بسیار خوبی را اینجا داشته باشم و وبسایت را خودمان میخواهیم ایجاد کنیم و از اول آن موارد سئو داخلی در موردش صحبت خواهیم کرد کاملا رعایت بکنیم و از طرف دیگر آن کارفرما با یک تیر دو نشان میزند یک جایی را گرفته است و قراره با جایی کار کند که هر دوی این خدمات را میتوانید انجام بدهید اگر ما نتوانیم این خدمات را به کارفرما بدهیم اصولا دچار تردید میشود و میرود ببینید میتوانید کس دیگری پیدا کند که آن این خدمات را باهم بهش بدهید.

پس شما به عنوان یک تیم طراحی وبسایت یا یک سئو کار خیلی خیلی مهم است که سئو را کامل بدانید و به آن کامل مسلط باشید و بتوانید آن را پیاده سازی کنید و وبسایتهایی که به عنوان مشتری برای شما می آید را علاوه بر طراحی وبسایتشان کار سئو را هم برایشان انجام بدهید و حتی این قضیه برای خود شما بسیار مهم است.

شما اگر شخصا دارید کار طراحی یک وبسایت را انجام میدهید یا در اهدافتان وجود دارد که یک تیم طراحی وبسایت یا شرکت طراحی وبسایت بسیار حرفه ای داشته باشید لازمه که سئو را کاملا بدانید که بتوانید حالا کاربران هدفتان را کسانی که نیاز به خدمات شما طراحی سایت یا سئو یا هر نوع خدمات دیگری که قراره شما در آینده ارائه بکنید داشته باشند بتوانید وبسایت را سئو کنید.

امیدوارم توانسته باشیم اهمیت سئو را برای شما جا بیندازیم و شما به این نتیجه رسیده باشید که واقعا مهمه که شما سئو را بدانید و از همین آلان و از همین امروز این کار را انجام بدهید و تسلط کافی راجب سئو پیدا کنید تا در این زمینه هم به یک متخصص حرفه ای تبدیل بشوید.

در قسمت بعدی مطلب راجع به اینکه چه وبسایتی خوب است و چه آیتم هایی باعث میشود که وبسایت خوب باشد و خوب بحساب بیاید در موردش صحبت می کنیم که ما چه کارهایی را باید انجام بدهیم که وبسایتهایمان وبسایتهای خوبی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پشتیبانی آنلاین رویاکو