سوالات متداول سئو

در این بخش به مهمترین و پرتکرارترین سوالات سئو پاسخ می دهیم…

برای مشاهده جواب بر روی سوالات کلیک کنید …

چرا با انجام تبلیغات، در سئو ورتبه الکسا پیشرفت نمی کنیم؟

می تواند چند دلیل داشته باشد، رتبه الکسا یک رتبه نسبی است.
شاید نسبت به خودتون پیشرفت کنید ولی نسبت به بقیه رشدی نداشته باشید.این اتفاق در زمان های خاصی اتفاق می افتد مثلا اگر مخاطب هدف شما  بیشتر دانش آموزان و داشجویان  باشند در تابستان با توجه به تعطیلات و اوقات فراغتی که دارند و استفاده بیشتری از اینترنت دارند پیشرفت رتبه خواهید داشت و رقیبان شما رشد کمتری داشته باشند و بالعکس.

الکسا ابزاری است که برای تخمین و بررسی ترافیک رقیبان استفاده می شود. اگر شما میخواهید آمار سایت خود را تحلیل کنید از ابزارهای بهتری مانند گوگل آنالیتیکس استفاده کنید که اطلاعات بیشتر و دقیق تری می دهند.

چرا عنوان صفحات در توضیحات متن نشان داده می شود و در گوگل رتبه نمی گیریم؟

معمولاً مشکلات که به این شکل به وجود می‌آید به خاطر خروجی قالب سایت است. آن برنامه نویس یا طراح قالبی که شما قالب سایت طراحی کرده در واقع آمده از اطلاعات بخش تایتل (عنوان) در بخش توضیحات استفاده کرده است.
چنین مشکلات را باید از لحاظ فنی بررسی کنید و مطمئن شوید که همه چیز در جای خود قرار گرفته است دقیقاً ربات گوگل اطلاعات را از قالب شما می گیرد بنابراین اگر تایتل شما در بخش توضیحات نمایش داده می شود به خاطر این است که خروجی قالب شما دقیقاً همین اطلاعات را دارد به گوگل می دهد بنابراین چنین مشکلی به وجود می‌آید به همین خاطر از فردی که در حوزه متخصص است کمک بگیرید تا این مشکل را برای شما حل کند.

برای پیشرفت سئوی سایت فروشگاهی چه کاری باید انجام دهیم؟

در فروشگاه های اینترنتی به خاطر اینکه محتوای محصولات سایت های مختلف یکسان است و حجم عکس محصولات زیاد است و بنظر در سئو سایت مشکل داریم!
حالا چکار کنیم که این مشکل برطرف شود:
_ اولین موضوعی که وجود دارد اینست که مشکل فقط برای شما نیست. بقیه هم همین مشکل را دارند! بنابراین گوگل شما را نسبت به رقبا می‌سنجد و وقتی بقیه به همین صورت هستند شما نیز نباید نگران باشید.
_ از طرف دیگر الگوریتم رنک برین گوگل که وزن فاکتورهای مختلف روی کلمات کلیدی را تغییر می دهد. این اتفاقی است که برای کلمات کلیدی می‌افتد بنابراین شما نسبت به بقیه سنجیده می شوید.
هر چقدر بتوانید محتوای بهتری تولید بکنید،در مورد محصول توضیح دهید، سعی کنید از نقد و بررسی استفاده کنید، نظرات کاربران را بخوانید و بخواهید در مورد خرید محصول نظر بدهند می‌تواند به ارتقای محتوای صفحه کمک کند و سئوی شما را نسبت به بقیه رقیبان توسعه بدهد و رتبه بهتری کسب کنید.

_از طرف دیگر سئو تکنیکال در این حوزه می تواند خیلی مهم باشد، استفاده از اسکیماها می‌تواند به صفحات محصولات کمک کند.

نحوه معرفی محصول و ساختار سایت می تواند به سئو سایت شما کمک کند و تاثیر گذار باشد