امروز در یکی دیگر از مطالب دوره رایگان آموزش سئو در سایت رویاکو در خدمت شما عزیزان هستیم.
میخواهیم درمورد اصطلاحات پرکاربرد سئو با هم دیگر صحبت کنیم تا اینکه شما نسبت به این اطلاعات دانش کافی داشته باشید که ما از این بعد در مورد این اصطلاحات اگر استفاده کردیم جای سوالی برای کسی باقی نماند.


1.سئوی داخلی یا on page seo

اولین بحثی که میخواهیم درمورد آن صحبت کنیم و اولین کلمه ای که زیاد از آن استفاده میشود on-page-seo است. به کارهایی که داخل سایت انجام میدهیم میگویند on-page-seo
یعنی می آییم متا تگ ها را درست میکنیم هدینگ ها را درست میکنیم کلا معماری وبسایتم را سئو بیس میکنم، وبسایت را کاری انجام میدهیم که از داخل مشکلی وجود نداشته باشد. لینکهای خراب را درست میکنیم تمام این کارها در on-page-seo اصطلاحا بعضی جاها on-site-seo هم میگویندگنجانده میشود.


2.سئوی خارجی یا off page seo

کلمه بعدی off-page-seo است. که همانطور که از اسمش مشخص است تمام کارهایی که ما خارج از وبسایتمان انجام میدهیم و کمک میکنیم به سئو جز off-page-seo است.
off-site-seo هم گفته می شود لینک بلدینگ هایی که ما انجام میدهیم ، سوشیال مارکتینگ هایی که انجام میدهیم و با استفاده از شبکه های اجتماعی سئو را انجام میدهیم اینها تماما جز off-page-seo است.

3. SEM

سومین گزینه بحث SEM است که یک بحث گسترده تر از سئو است ، ببینید من کار مارکتینگ و بازاریابی را دارم با استفاده از search engine انجام میدهم. خب سئو هم زیر مجموعه SEMاست ،خب من می آیم کلمات کلیدی مناسب را با استفاده از search engine انتخاب میکنم گزارشهایی را که search engine به من میدهد من متوجه میشوم که چه وبسایتی که زمینه فعالیتش چی هست در چه زمینه هایی کلمات کلیدی سرچ میشود آن کلمات پرکاربردی که توسط کاربران سرچ میشود را میتوانم بدست بیاورم ،میتوانم رقبا را آنالیز کنم وقتی کسی می آید به شما میگوید وبسایتم در این کلمات سئو کنید شما همینطور نمیگویید هزینه سئو مثلا 5 میلیون تومان یا 3 میلیون تومان است ، نه قطعا شما باید بروید رقبا را چک کنید ببینید رقبا چقدر روی سئو کار کرده اند جنگی که قراره شما شروع کنید در زمینه سئو چقدر سنگین است. بابت همان هم باید هزینه را اعلام کنید، باز هم این آنالیزها و تحلیل ها جز SEMاست. ما میتوانیم با استفاده از search engine ها عملکرد خودمان را هم در وبسایت آنالیزکنیم ببینیم چقدر عملکرد ما مثبت است؟ آیا خروجی دارد یا ندارد.


4. SMO

کلمه کلیدی بعدی که در موردش صحبت میکنیم SMOاست یعنی اینکه من بیایم با استفاده از شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک ،تلگرام،اینستاگرام و …..کمک کنم به روند سئو ،افراد بسیار زیادی هستند چه بسا خودمان هم جز این افراد هستیم که خیلی بیشتر سراغ سوشیالها میروند تا سراغ وبسایتها . ما از همین طریق میتوانیم کمک کنیم وبسایتمان سئو بشود و خدمات را بشناسند و نهایتا بازار هدف گسترده تری داشته باشیم الان واقعا دیگر سوشیال مارکتینگ جزیی از سئو است و نمیشود گفت یک وبسایتی میتواند سوشیال مارکتینگ نکند و موفق باشد، تقریبا اینطوری نیست حتما سوشیال مارکتینگ هم باید انجام بشود در زمینه سئو.

5. PPC

کلمه کلیدی بعدی PPC است ،تبلیغات کلیکی،یکسری تبلیغات هستند و یکسری وبسایتها هستند که این کار را انجام میدهند که به ازای هر کلیک مبلغ ثابتی از شما میگیرند مثلا بنر شما را داخل وبسایتشان قرار میدهند و به ازای هر کلیک یک مبلغی از شما کسر میکنند . وبسایتهای زیادی هستند که این کار را انجام میدهند تقریبا تمام وبسایتهای بزرگ ایران هم این کار را میکنند مثلا شما میتوانید با واسطهایی مثل وبسایت صبا ویژن یا وبسایت ای نت ورک کار کنید و آنها پیمانکار این گزینه هستند وبسایتهای زیادی وجود دارند که تبلیغات PPCانجام میدهند و شما میتوانید بنرها و تبلیغات متنی را در آنها قرار بدهید و به ازای کلیک پول پرداخت کنید .

 

6. Keyword

گزینه بعدی و کلمه کلیدی بعدی خود Keyword است یک کلمه کلیدی است ما منظورمان از کلمات کلیدی کلماتی است که کاربرها آنها را سرچ میکند نه اینکه ما خودمان چه کلمه کلیدی مد نظرمان است.
قطعا ما باید بررسی کنیم ببینیم کاربران چه کلمه کلیدی را در زمینه فعالیتمان سرچ میکنند و نهایتا در آن کلمات کلیدی وبسایت را سئو کنیم.
کلمات کلیدی بسیار مهم هستند میتواند موفقیت شما در انتخاب صحیح کلمات باشد. اگر کلمات کلیدی درست انتخاب نشوند شما مسیر را کلا دارید اشتباه میروید هم شما و هم کارفرمای وبسایتی که قرار است سئو بشود هر دو هدفتان این است که آن وبسایت بیشتر بفروشد.
هدف ما به عنوان مشاور و کسی که دارد سئو انجام میدهد این است فروش مشتری برود بالا چرا که این برای ما یک رزومه خوب حساب میشود وقتی فروش برود بالا به راحتی تبلیغ ما را انجام میدهد و ما علاوه بر تبلیغات آنلاین و سئویی که خودمان بر روی وبسایتمان انجام میدهیم باعث میشود که تبلیغات فیس تو فیس هم برایمان اتفاق بیافتد و نهایتا کار دیگری داشته باشند مشتری به راحتی به ما اعتماد میکنند و گزینه ای به جز ما انتخاب نخواهد کرد.
مشتری هم تمام هزینه هایی که صرف میکند برای این است که بیشتر بفروشد و فروشش بالا برود و وبسایتش جا بیافتد.
پس انتخاب صحیح کلمات کلیدی میتواند خیلی برای شما نقش داشته باشد.

7. بک لینک Backlink

کلمه کلیدی بعدی بک لینک است ، بک لینک به معنای لینک هایی هست که شما از وبسایتهای دیگر میگیرید اینقدر این بحث مهم است که بخشی را کامل به بک لینک اختصاص دادیم.
به نظر من لینک بلدینگ یا استفاده کردن از بک لینک و مدیریتش کار بسیار مهم است اگر من بک لینک درست برای وبسایتم به وجود نیاورم اگر از وبسایتهای ضعیف لینک بگیرم اگر از وبسایتهای غیر مرتبط لینک بگیرم یکی از عوامل اصلی پنالتی شدن وبسایتم رو و اینکه گوگل من را اسپم تشخیص بدهد خودم با دستهای خودم برای وبسایتم به وجود آورده ام. کاری که میبینم خیلی از دوستان و همکاران بی محابا انجام میدهند.
یعنی وقتی وبسایت را میگیرند صرفا تمرکزشان روی ساخت لینک است خب چه لینکی کجا چه وبسایتی آیا مرتبط است آیا نیست ؟آیا آن وبسایت سطحش از وبسایت من بالاتر هست یا نیست؟ این موارد را در مطالب بعدی توضیح خواهیم داد که شما بک لینک هایی بوجود نیاورید که آنها به ضرر وبسایت تمام بشود.

8. لینک بیلدینگ یا LinkBuilding

کلمه کلیدی بعدی لینک بیلدینگ است، همین نحوه ساخت و مدیریت بک لینک ها و لینکهای داخلی و خارجی وبسایت را لینک بیلدینگ میگویند که علم بسیار مهمی در سئو است و درموردش صحبت خواهیم کرد.
اینکه چه جاهایی باید لینک بسازیم و چه جایی نباید بسازیم و بک لینک خوب چه خصوصیت هایی دارد چقدر باید هزینه کرد و آیا باید لینک بخریم از وبسایت و از چه وبسایتهایی باید لینک بخریم،اینها همه شان در زمینه لینک بلدینگ است که در موردش به شما توضیح خواهیم داد.

9. پیج رنک یا pageRank

کلمه کلیدی بعدی پیج رنک است، پیج رنک یک عدد و یک امتیاز است بین صفر تا 10 که به هر وبسایت و به هر صفحه از وبسایت گوگل آن را میدهد . الگوریتم پیج رنک سالهاست که آبدیت نمیشود و خیلی از دوستان علاقه به کار کردن با پیج رنک ندارند اما هنوز هم این آیتم در سئو آیتم کاربردی است و پیج رنک در واقع با اینکه آپدیت نمیشود اما گزینه مثبتی است که میشود کنترل کرد ببینیم یک وبسایت چقدر در گوگل و لینکها معتبر است.

10. نرخ پرش یا BounceRate

گزینه بعدی که راجع به آن صحبت خواهیم کرد کلمه کلیدی است تحت عنوان BounceRate یا نرخ پرش، این عدد هم یک عدد بر حسب درصد است که نشان میدهد که هرچقدر میزان آن بیشتر باشد کاربران زیادی هستند که وبسایت من را اجازه لود شدن یا گشت زدن را نمیدهند و سریع وبسایت را میبندند.
هرچه این عدد بیشتر باشد نشان میدهد که کاربران تا می آیند داخل وبسایت آن را میبندند که اگر یک وبسایتی نرخ پرش بالا باشد باید بررسی بشود.
عواملی که کاربر برای چی اینکار را میکند ،آیا وبسایت دیر لود میشود و کاربر بیخیالش میشود؟ آیا وبسایت به هم ریخته است UI زیبایی ندارد و …
هر علتی که وجود دارد باید بررسی بشود ،یکی از آیتم هایی که در قیمت دهی ما برای سئو وجود دارد همین نرخ پرش است.
اگر وبسایتی نرخ پرش آن بالاست اول قطعا نرخ پرش آن باید پایین بیاید. علتها باید بررسی و چک بشوند تا کاربران بیشتر در وبسایت بمانند و ما اول باید کاربری در وبسایتمان نگه بداریم و حالا از آن انتظار داشته باشیم بیاید مقالات ما را بخواند صفحات وبسایت ما را ببیند محصولات را ببیند تا نهایتا به مشتری باالفعل تبدیل بشود.
پس برای یک وبسایت هر چی نرخ پرش پایین تر باشد بهتر است.

11. چگالی کلمات کلیدی

کلمه کلیدی بعدی Keyword Density یا چگالی کلمات کلیدی است.
من باید چگالی کلمات کلیدی را بررسی کنم که یک حد نرمالی دارد.
تا حالا شده است شما داخل وبسایتی وارد بشوید و اینقدر یک کلمه که مد نظرش بوده تکرار کرده که شما اصلا دوست ندارید آن مطلب را بخوانید .
مثلا اورسئو دارد وبسایت اینقدر از آن کلمه استفاده کرده است که کاربر تمایل ندارد در آن وبسایت بماند ،چگالی این کلمه خیلی بالاست.
چگالی کلمات نباید آنقدر بالا باشد و نه خیلی پایین باشد مثلا ما یک کلمه کلیدی داریم در صفحه اصلا از آن استفاده نکرده ایم خب این مناسب نیست یا این که کلمه کلیدی داریم به حدی استفاده کردیم که نمیشود آن مطلب را خواند.
یک کلمه، دوباره آن کلمه کلیدی، دو تا کلمه نوشته است و دوباره کلمه کلیدی!!! به هر نحوی فقط تمرکز را بر روی استفاده از کلمات کلیدی گذاشته است این هم اشتباه است باید برسیم به یک درصد.
ابزاری است که به ما میگوید چگالی کلمات کلیدی مناسب است یا نیست. اگر کم است باید دیتا ایجاد کنیم آن کلمات کلیدی را در وبسایتمان بگنجانیم که اگر هم نه که باید حتما کلمات کلیدی وجود دارد را تعداشان را کم کنیم.

12. متا تگ ها یا MetaTags

نهایتا ها متا تگ ها اگر خاطرتان باشد جلسه گذشته در مورد کرولرها یا خزنده ها یا همان اسپایدرهای گوگل صحبت کردیم و گفتم که می آیند سر میزنند به وبسایت . ما یکسری اطلاعات را با استفاده از متا تگ های مختلف مثل Title ، Content Type ، description و … خیلی چیزهای دیگر میتوانیم داخل هد صفحه یمان بنویسیم که به محض اینکه کرولرها آمد آنجا اطلاعات کافی را بگیرد که این وبسایت راجع به چی هست و کلمات کلیدی آن چیست و خیلی اطلاعات دیگر که نهایتا بتواند بهتر این صفحه را ایندکس کند.
خب استفاده از این متا تگ ها هم قانون و ساختار خاص خودشان را دارد که به مرور درموردش توضیح خواهیم داد.
اما متا تگ ها هم نقش بسیار بسیار مهمی در سئو یک وبسایت دارند تا اینجا سعی کردیم کلمات پرکاربردی در موردش صحبت کنیم ،خب از این کلمات بسیار زیاد در این دوره استفاده خواهیم کرد و شما نسبت به آن مسلط خواهید.

13. اعتبار دامین یا Domin Authority

در اصطلاحات پرکاربرد سئو، ما یک اصطلاح بسیار بسیار پر کاربردی داریم تحت عنوان Authority ، Authority به معنای اعتبار است برای یک وبسایت یا اصطلاحا برای یک دامین اسم وبسایت ما ،یک Authority در نظر گرفته میشود که این Authority عوامل مختلفی در آن تاثیر دارد این اعتبار عوامل مختلف در آن تاثیر دارد مثل اینکه چه وبسایتهایی به ما لینک داده اند،لینک دادن نوعی وجود دارد که اعتبار را هم انتقال میدهد تا حدودی وبسایت را تایید میکند. بخاطر همین خیلی مهم است در بخش لینک بیلدینگ که ما از کجا داریم این لینک میگیریم و چقدر باعث میشود که اعتبار ما بالا برود یا پایین بیاید حتی میتواند یک لینک بدتر هم برای من کار کند و باعث بشود که اعتبار دامین من نسبت به قبل کمتر بشود اگر از یک وبسایتی که اهمیتش و محتوایش و کل ساختارش پیش گوگل اهمیت نداشته باشد من لینک بگیرم همین قضیه باعث میشود که اعتبار دامین من یا Authority دامین من پایین بیاید.

14. اعتبار صفحه یا Page Authority

حالا علاوه بر دامین Authority که وجود دارد یک Page Authority هم وجود دارد یعنی صفحات مختلف وبسایت خودشان اعتبارهای متفاوتی دارند که میتوانیم در نظر بگیریم، حالا جلوتر در موردش صحبت میکنیم، چه عواملی دقیقا دخیل است؟ چطور ما میتوانیم اعتبار یک صفحه یا یک دامین را اندازه بگیریم با رقبا مقایسه کنم ؟یکی از آیتم هایی که وجود دارد در مقایسه همین اعتبار است. من چک میکنم ببینم اعتبار دامین رقیب این وبسایتی که میخواهم به عنوان سئو پروژه اش را قبول کنم چقدر است، اگر خیلی متفاوت است خب قطعا من کار بیشتری را باید انجام بدهم .
یا اعتبار پیج ها میتوانیم توسط ابزارها چک کنیم و یاد بگیریم که چطور میشود اعتبار پیچ و اعتبار دامین را افزایش بدهیم.

15. Redirect

آیتم دیگری که من میخواهم در موردش صحبت کنم Redirect است، همه دیگر با ارور 404 آشنا هستید ارور 404 در وبسایت اشاره میکند به اینکه شما مقصدی را فراخوان کردید که وجود ندارد ،صفحه ای دارید که لینک و آدرسش را میزنید که این صفحه وجود ندارد.
خیلی از وقتها است که من این صفحه را از بین میبرم به هر دلیلی و یک صفحه مشابهی دارم که میخواهم آن به صورت موقت یا به صورت دائم این آدرس به آن منتقل بشود.
بطور مثال من بزنم page1.html خود وبسایت کاربر ببرد پیج page2.html بدون اینکه کاربر متوجه بشود و هربار این اتفاق بیافتد برای یک مدت محدود یا یک مدت طولانی که اصطلاحا به آنها میگوییم ریدایرکت.
Redirect نوع های مختلفی دارد مثلا 301 و نوع های دیگر که در مورد آن صحبت میکنیم که خیلی مهم است. خیلی از دوستان هستند که وبسایتشان را سئو میکنند وبسایت کاملا بهینه میشود بعد حالا تصمیم میگیرند سیستم مدیریت محتوایش را یا حالا سیستم برنامه نویسی وبسایتشان را تغییر بدهند یا حواسشان نیست یا اطلاعاتی نسبت به این قضیه ندارند که وقتی آدرسهای صفحه عوض بشود دیگر این اعتبار پیش گوگل از بین خواهد رفت گوگل دوباره باید بیاید از اول ایندکس کند.
کاری که به ما پیشنهاد میشود در این مواقع حتما Redirect کردن این صفحات است ،محتوا وجود دارد و آدرس عوض شده است. من این Redirectانجام میدهم پس از یک مدتی گوگل همان صفحه و امتیازات را برای صفحه جدید من در نظر میگیرد.

16. Anchor Text

گزینه بعدی که میخواهیم در موردش صحبت کنیم Anchor Text است ، Anchor Text بسیار مهم است.
بطور کلی بخواهم بگویم Anchor Text چیست هر تکستی که شما لینکش میکنید در وبسایتتان میشود Anchor Text حالا آن لینک میخواهد لینک داخلی باشد یا لینک خارجی باشد که رد سئو خیلی مهم است.
باز هم این نکته است که میتواند به شما کمک کند و هم به ضرر شما باشد .الان من این Anchor Text را میگویم که خیلی خوب است که شما لینک بدهید به صفحات داخلی وبسایت و آن هم صفحات مختلف.
همینجا ممکنه شما توقف کنید و سریع بروید سراغ وبسایتی که دارید و شروع کنید به چندین و چندتا لینک بسازید ،نه کلا لینک بی رویه ساختن کار اشتباهی است و جز سئو کلاه سیاه حساب میشود و Anchor Text نهایتا کمک میکند که crawler ها و روبوت های گوگل بهتر صفحه مقصد من را پیدا کنند و به آن دسترسی داشته باشند. نهایتا هدف اصلی ما ایندکس شدن آن صفحات نهایی است.
این Anchor Text ها را هم به موقع درموردش خواهیم نوشت و چه نکاتی را رعایت کنید که فقط سود ببرید از Anchor Text ها و ضرر نکنید.

17. Tinny text و Invisible text

کلمه کلیدی بعدی Tinny text و Invisible text است ،یکی از روشهای بلک هت سئو خیلی هم قدیمی است این است که می آیند و از کلمات کلیدی استفاده میکنند در صفحات وبسایت و آنها را با ابعاد و فونت سایزهای بسیار ریز مینویسند.
حالا با استفاده از html و CSS یا اینکه با استفاده از Invisible میکنند یعنی قابل نمایش نیست، همرنگ پس زمینه میگذارند شما نمبینید و ربوتهای گوگل و crawler ها در ابتدا متوجه نمیشوند که بلک هت است و به عنوان کلمه کلیدی و اینکه چگالی کلمه کلیدی وبسایت ما میرود بالا از آن استفاده میکردند.
اما گوگل یکی از آیتم هایی که قرار داده این است که شما باید رنگ تکستون 25% با رنگ بگراندش تفاوت داشته باشد.حالا من از کجا بفهمم که 25%چه رنگی میشود، یک توضیحی دارد که از فاصله یک متری وقتی به مانیتور نگاه میکنید متوجه بشوید که اینجا تکست وجود دارد حالا نه اینکه بتوانید بخوانید متوجه بشوید که اینجا تکست وجود دارد آن موقع است که شما Invisible text انجام ندادید که یک فونت بسیار بسیار منفی دارد . Tinny text هم به همین صورت است که اینقدر فونت ها را ریز میکنند که خیلی خوانا نیست و این هم کار درستی نیست. بعضی جاها در وبسایتها یک باکس را پر از کلمات کلیدی کرده اند کوچک، بزرگ، ریز، درشت اینها مال خیلی وقت پیش بوده است که جواب میداده در سئو و اصلا الان به هیچ عنوان از آن استفاده نمیشود.

18. Follow و No follow

اصطلاح بعدی که میخواهیم در موردش صحبت کنیم Follow و No follow است که در لینک ها مهم است اگر در خاطرتان باشد در توضیح Authority صحبت کردم و گفتم بعضی از لینکها وجود دارند که اعتبار را انتقال میدهند.
لینکها یا Follow هستند یا No follow بصورت پیش فرض Follow هستند یعنی چه؟ وقتی من می آیم از وبسایتم به یک وبسایت دیگر لینک میدهم و آن را Follow قرار میدهم یعنی دارم آن وبسایت را تایید میکنم.
حالا اگر وبسایت من از لحاظ سئو در درجه بالاتری از آن وبسایت قرار داشته باشد من دارم اعتبار میدهم به آن صفحه وبسایت که در بحث لینک بیلدینگ در موردش حسابی صحبت خواهیم کرد و اگر من برای لینکی خصوصیات No follow را ست کنم در واقع تاییدش نمیکنم و اینکه اعتبار به آن نمیدهم و این دلیل نیست که crawler های گوگل لینک من را Follow نکند مخصوصا گوگل که خیلی به اینها اهمیت نمیدهد پس من میتوانم برای لینک هایم خصوصیات Follow و No follow را ست کنم.

19. Robot.txt

گزینه بعدی Robot.txt است، Robot.txt فایل تکست هست همانطور که از اسمش پیدا است که با استفاده از دستورات خاصی دسترسی search engine را به بخش های مختلف وبسایت من کنترل میکند مثلا من میگویم این بخش را اصلا ربوت های گوگل نبینند یا این بخش را ببینند و ایندکس کنند.
بطور مثال وقتی من یک وبسایتی را دارم پیاده سازی و آنلاینش کرده ام نمیخواهم که آن دیتاهایش اصلا ولید نیست متنهایش نوشته شده همه تست و منوها، نمیخواهم ربوتهای گوگل بیایند و ایندکسش کنند بخاطر همین تا یک پروسه ای در Robot.txt مشخص کنم که این وبسایت من توسط خزنده های های گوگل Followنشوند و سراغ بخشهای مختلف نروند و دسترسی به بعضی صفحات و بخشها می بندم .

20. نقشه سایت یا Sitemap

کلمه کلیدی بعدی که در موردش میخواهیم صحبت کنیم در این اصطلاحات کلمه ای هست تحت عنوان Sitemap .
Sitemap یا همان نقشه وبسایت که با استفاده از زبان xtml نوشته میشود. البته Sitemap نوع دیگری هم دارد html وبرای کاربران عادی است Sitemap با استفاده از دستوراتش به روبوتهای گوگل آدرس تمام صفحهاتی که من میخواهم ایندکس بشود را میدهد . اصطلاحا نقشه سایت من است. من میخواهم این صفحات را گوگل پیدا کند و یا کمک روبوت گوگل دارم میکنم کمک خزنده ها میکنم که صفحات وبسایت من را بهتر ببینند خودم آدرس شان را دستی ایجاد میکنم .
اما این Sitemap فایل که ایجاد میشود در وب کنسول و وب مستر تولز آن را قرار میدهم وخزنده ها از روی آن می آیند و صفحات من را میخوانند و ایندکس میکنند ،آنهایی که میتوانند.

21. Impression

گزینه بعدی Impression است، Impression اشاره میکند که چقدر وبسایت من در نتایج جستجو دیده شده حالا نه اینکه صرفا روی آن کلیک شده باشد هر چقدر این Impression بالاتر باشد خب گزینه مثبتی است مثلا اگر من بخواهم بدانم که Impression چقدر باشد ،وقتی من در کلمه کلیدی در صفحه اول قرار دارم حالا هر کدام از رکوردها حالا زیاد مهم نیست وقتی آن کلمه سرچ میشود برای من Impression حساب میشود. یعنی اینکه 100 نفر سرچ کرده اند منم Impression 100 است .اما اگر من در کلمه ای صفحه دوم باشم فقط Impression میشود تعداد افرادی که می آیند به آن صفحه و لینک وبسایت من به آنها پیشنهاد داده میشود. ما باید سعی کنیم که Impression سایتمان بیاید بالا تا در نتایج اول قرار بگیریم. حالا اگر صفحه سوم یا چهارم هم قرار بگیریم بستگی دارد به چه تعداد کاربری سراغ صفحه سوم یا چهارم یا بعدی های نتایج جستجو آمده اند.

22. بازاریابی شبکه های اجتماعی یا Social Marketing

کلمه کلیدی بعدی Social Marketing است، سوشیال مارکتینگ همان بازاریابی شبکه های اجتماعی که بحث بسیار گسترده ای است و لازم است هر وبسایتی آن را انجام بدهد.
قبلا هم توضیح داده ام ،شما لازمه فیسبوک ،اینستاگرام و انواع اقسام سوشیال ها را با آنها کار کنید و وبسایتتان را سئو کنید.
از طریق آن کار مارگتینگ انجام بدهید که آن هم کار خاص خودش را دارد تکنیکها که باید رعایت بشود.
23. Crawl Error
کلمه کلیدی بعدی Crawl Error است ، Crawl Error اشاره میکند به اینکه چه صفحهاتی از وبسایت ما حالا به هر دلیلیcrawler نتوانسته ببیند من در هفتمین کلمه کلیدی Sitemap توضیح دادم که من می آیم لیستی از صفحات وبسایتم را انتخاب میکنم و آنها را به گوگل معرفی میکنم و میگویم که گوگل بیاید اینها را ببیند.
حالا ممکن است اشتباهی در نوشتارم وجود داشته باشد یا به هر نحوی ربوت گوگل آن صفحه را پیدا نکند اینجاست که در وب مستر تولز کاملا آموزشش را خواهیم داد و همه بخشش را توضیح میدهیم یک بخشی است تحت عنوان Crawl Errorکه آنجا به شما میگوید مثلا 10 تا Crawl Error داریم Errorهایی که گوگل نتوانسته به صفحات مورد نظرتون دسترسی پیدا کند.
این یک راه است که از روی Sitemap انجام میدهد و یک کار هم لینکهایی که به سایت شما داده میشود حالا چه داخلی و چه خارجی،خودتان از یک صفحه ای لینک داده اید به صفحه دیگرcrawler میرود به سراغ آن صفحه و به نتیجه نمیرسد یعنی broken link اصطلاحا لینک شکسته ،اینها همه جز Crawl Errorلحاظ میشوند که به شما گزارشش را میدهد که هر چه زودتر بررسی کنید.

24. Traffic

کلمه کلیدی بعدی کلمه Traffic است که با آن آشنا هستید. در واقع میزان بازدید وبسایتتان، قطعا هرچقدر میزان بازدیدتان بیشتر باشد به نفع ما است که ما هدفمان این است که جذب بازدید کنیم حالا روشهایی دارد برای جذب بازدید که یکسری آنها رایگان و یکسری پولی هست و ماباید از هر دو روش استفاده کنیم تا بازدید بیشتری وارد صفحه وبسایتمان کنیم.

25. Spam

اصطلاح بعدیSpam است، ببینید کلا یک اصطلاحی وجود دارد به اسم Spamکه خیلی چیزها را شامل میشود تقریبا تمام روشهای غیر معقولی که استفاده میشود تا موتور جسنجو را گول بزند حالا آن میتواند تبلیغات انبوه باشد میتواند لینک سازی خیلی عجیب و غریب باشد.
همین روش خیلی از دوستان انجام میدهند در فوم ها و وبلاگ ها در بخش نظرات لینک میگذارند و آن لینک کلا بی محتوا است وآن متن بی محتوا و معنا ندارد فقط برای اینکه لینک بگذارند در وبلاگ و لینک به سایت خودشان بشود و این کار باعث ضرر بسیار زیادی است و نهایتا اگر گوگل شما را Spam بشناسد حتما وبسایتتان را پنالتی میکند.
تا اینجا ما با کلمات کلیدی بسیار مختلفی آشنا شدیم.
هدف من این بود که شما تا اینجا با بیس و کلمات و اصطلاحات آشنا بشوید که خیلی بیگانه نباشید با این اصطلاحات ،از اینجا به بعد زیاد راجع به این اصطلاحات صحبت خواهیم کرد خواستیم که تسلط کافی راجبشان داشته باشید . قطعا نمیخواهم بگویم اینها تمام کلماتی است که ما در این دوره راجبشان صحبت میکنیم و من مهمترین ها را برای شما آورده ام و توضیح داده ام . امیدوارم تمام این کلمات و اصطلاحات را با آنها آشنا شده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پشتیبانی آنلاین رویاکو