استراکچردیتا چیست؟

Structure Data ( داده‌های ساختار یافته) شامل یک سری داده‌های سازماندهی شده است که باعث می‌شود گوگل بهتر سایت شما را بشناسند. موتورهای جستجو از جمله Google با بررسی این داده ها می توانند محتوای یک سایت را به درستی بررسی کنند.

بدین منظور تابه‌حال برای استراکچردیتاها، استانداردهای زیادی تعریف شده است که به کمک آن‌ها می‌توانیم به اطلاعاتی در مورد یک فیلم، مقاله، کتاب، دستورالعمل طبخ غذا و موارد متعدد دیگر را به موتورهای جستجو به شکل بهینه ارائه دهیم.

وجود این عمل باعث فهم بیشتر موتورهای جستجو از محتوای ما می‌شود که همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.

زمانی که گوگل ماهیت اطلاعات شما را به خوبی بفهمد آن را به rich snippets اضافه می‌کند.

در یک صفحه عادی، موتور جستجو معمولاً با بررسی متن صفحه درباره محتویات صفحه تصمیم‌گیری می‌کند.

ایجاد یک محتوا با ساختار مشخص از داده‌ها در صفحات می‌تواند درک مناسبی را برای موتور جستجو ایجاد کند و این موضوع برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. پس صرفا کلمات درون صفحه به‌تنهایی نمی‌توانند محتویات صفحه را برای موتور جستجو مشخص کنند.

مثال‌هایی از مواردی که ممکن است در صفحات عادی مشاهده کنید را در زیر می‌بینید:

  • شخص (نام، تصویر پروفایل، اطلاعات تماس)
  • مکان مانند محل کسب‌وکارها، شهرها یا پارک‌ها
  • رویدادها
  • محصولات
  • مقالات درباره موضوعات مختلف

سرچ انجین با نگاه به فهرستی از کلمات موجود در صفحه نمی‌تواند به‌طور خودکار این داده‌ها را استخراج کند و به اطلاعات قابل استفاده برای کاربران تبدیل کند.

پاراگراف‌ها برای موتورهای جستجو به‌اندازه کافی دارای داده‌های ساخت یافته نیستند و به زمینه‌ای برای نشان دادن داده‌های اضافی نیاز دارند.

استراکچردیتا با دادن ابزارها و استانداردها به موتور جستجو در استخراج داده‌های متنی از صفحات وب کمک می‌کند. اکنون علاوه بر کلید واژه‌ها و کلمات کلیدی در صفحات می‌توانیم از شاخص‌ها، مکان‌ها، رویدادها، محصولات و چیزهای موجود در صفحه سایت‌ها را در نتایج موتورهای جستجو به شکل بهینه سازی شده استفاده کنیم.

 

اهمیت استراکچردیتا

با استفاده از استانداردهای Structured Data می‌توان به موتورهای جستجو کمک کرد تا بفهمند صفحات واقعی وب شامل چه چیزهایی هستند و از وب مبتنی بر کلمات کلیدی به وب اشیاء برسیم.

این داده های ساختاریافته در بهینه سازی یا همان (SEO) سایت بسیار موثر است. استراکچردیتا در واقع یک پل ارتباطی بین سایت و موتورهای جستجو است کهبا یک سری اطلاعات و استاندارهای مشخصی که دارد، باعث می‌شود که موتورهای جستجو، محتوای یک سایت مثل فیلم، عکس، مقالات و دیگر محتوا را بهتر برای خود تجزیه و تحلیل کرده و بتوانند به بهترین شکل ممکن، درباره نتایجی که ما از آن‌ها درخواست کرده‌ایم، به ما جواب بدهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پشتیبانی آنلاین رویاکو