دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک سازی داخلی سایت چیست؟

لینک سازی داخلی سایت یکی از مهمترین کارهایی است که برای ارتقای رتبه و اعتبار سایت در موتورهای جستجو  انجام می شود.

هر لینکی در سایت شما که به صفحه‌ای دیگر از سایت‌تان اشاره می‌کند، لینک سازی داخلی محسوب می شود . به عبارت دیگر، لینک داخلی صفحه‌ای روی یک دامین مشخص را به صفحه‌ی دیگری روی همان دامین وصل می کند.

لینک سازی داخلی باعث می شود که بازدیدکنندگان از سایت شما، بتوانند مطالب مختلف را پیدا کنند و به سادگی در سایت‌تان بچرخند.

لینک سازی داخلی سایت
لینک سازی داخلی سایت

صفحات یتیم سایت

صفحه ی یتیم یعنی صفحه ای که هیچ محتوای دیگری به آن لینک نداده است. معمولات مقالات و محصولات جدیدی که منتشر می کنیم دز سیاتمان یتیم هستند! این صفحات فقط از دسته بندی ها و برچسب هایی که برای آن صفحه استفاده کردیم لینک گرفتند ولی از دیگر صفحات، مقالات و محتواهای سطح 3 سایت لینکی دریافت نمی کنند.

در حالی که من قبلا مقالات مرتبطی با موضوع صفحه جدید در سایت منتشر کرده ام. شاید یک سایتی چندین نویسنده دارد و نویسندگان از مطالب هم خیلی اطلاعی ندارند که بخواهد این صفحات را به هم لینک بدهند.

برای حل این مشکل راه ساده ای وجود دارد. از عملگر زیر در جستجوی گوگل استفاده می کنیم.

( “کلمه کلیدی ” آدرس سایت/:site)

در این عملگر بعد از درج آدرس سایت با یک اسپیس (فاصله) از کلمه کلیدی شاخص صفحه یا یکی از آلتوناتوی های کلمه کلیدی یا مفهوم کلیدی صفحه را درج و در گوگل جستجو می کنیم. در ادامه نتایجی که گوگل به ما می دهد چند صفحه از سایت را به ما پیشنهاد می دهد.

اگر لینک ها داده شده برای دسته بندی ها سایت ما باشد . قاعدتا این صفحه جدید را در دسته بندی های خود قرار دادیم و اگر جزو این دسته بندی پیشنهادی گوگل نبود می توانیم اضافه کنیم. احتمال دارد تگ ها یا برچسب های مرتبطی نیز به ما نشان بدهد که اگر از این تگ ها استفاده نکردیم میتوانیم به صفحه اضاف کنیم.

دیگر صفحات که در نتایج جستجوی گوگل به ما پیشنهاد شده را بررسی میکنیم و در دیگر مطالب سایتمون که از کلمه کلیدی یا مفهوم پست جدید ما استفاده شده رو لینک دار می کنیم و به پست جدیدمان لینک می دهیم و حتی می توانیم از پست جدیدمان به مطالب قدیمی تر مرتبط لینک بدهیم.

در لینک سازی داخلی حرفه ای یک سایت باید استاندارهایی مانند انکرتکست مناسب، تشویق کاربر به کلیک ، اضافه کردن محتوای مناسب ، که این استانداردها عملا باعث می شوند مطالب قدیمی ما هم یک بار دیگر بروز رسانی شود.

با این کار صفحه جدید منتظر نمی ماند که مطالب جدیدی منتشر شود که از آنها لینک بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *